Rekomandacje


Tytuł: Rozstrzygnięcie Callie i Kaydena
Autor: Jessica Sorensen
Cykl: The Coincidence (cykl 6)
Data wydania: 24 września 2018
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans


Callie i Kayden w końcu odkrywają, czego tak naprawdę pragną od życia – razem i każde z nich z osobna. 

Callie i Kayden tworzą szczęśliwy związek. Wszystko układa się pomyślnie. Czują się ze sobą pewnie i bezpiecznie. Tyle już w życiu razem przeszli. Callie jeszcze nigdy nie była taka silna. 

Jednak Kayden wciąż walczy ze swoimi demonami. Niestety, jego przeszłość powraca, by wystawić go na próbę, rozdarty między pragnieniem, by dać Callie wszystko, na co ona zasługuje, a ucieczką… 

Callie dostrzega, że coś złego dzieje się z Kaydenem. Zawsze pragnęła być u jego boku i pomóc mu zapomnieć o przeszłości. Chciała go ocalić, tak jak on ocalił ją…
źródło opisu: linkMoja rekomendacja:
"Dla wszystkich, ktorzy śledzili poczynania Callie i Kaydena od samego początku. Wiece, przez co przeszli. Wiecie, że cierpieli. Wiecei, jakie lęki i sekrety ukrywali przed światem, aż do dnia, w którym ich ścieżki się skrzyżowały. Historia ta ukazuje, że nie trzeba być doskonałym, aby kochać lub być kochanym przez kogoś. Opowiada o poszukiwaniu nadziei i miłości, o pokonywaniu wszystkiego, co okazuje się naszą słabością. Książka, którą trzymacie w rękach jest idealnym zwieńczeniem całej serii o Calli i Kaydenie. Zdecydowanie polecam ją każdemu."Tytuł: Kontakt alarmowy
Autor: Mary H.K. Choi
Data wydania: 24 września 2018
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans


Dla Penny liceum było monotonnym i nudnym okresem. Co prawda jej znajomi byli w porządku, uczyła się świetnie i nawet miała chłopaka, to jednak jak się okazuje, niczego o niej nie wiedział. Penny, aspirująca pisarka, wyjeżdża na studia do Austin w Teksasie – trochę ponad sto kilometrów i miliard lat świetlnych od tego wszystkiego, co pragnie zostawić za sobą.

Sam utknął. Dosłownie, w przenośni, emocjonalnie i finansowo. Pracuje w kawiarni i tam też mieszka, sypiając na położonym na podłodze materacu w pustym pokoiku na piętrze lokalu. Choć wie, że gdy już zostanie sławnym reżyserem filmowym, okres ten będzie dla niego źródłem inspiracji, siedemnaście dolarów na koncie w banku i kończący swój żywot laptop wystawiają go na ciężką próbę.

Gdy ścieżki Sama i Penny się skrzyżują, nie będzie to spotkanie jak w typowych romansach, lecz raczej pełne nieporadności zderzenie. A jednak bohaterowie wymieniają się numerami telefonów i piszą do siebie wiadomości. W niedługim czasie stają się „cyfrowo” nierozłączni, dzieląc się swoimi głęboko skrywanymi obawami, traumami i tajemnymi marzeniami. I to wszystko bez upokarzającej dziwaczności, która towarzyszy spotkaniom twarzą w twarz.
źródło opisu: link


Link do recenzji: klik

Moja rekomendacja:
"Jak można uchronić się przed możliwością, że wszystko może pójść niesłychanie źle? Odpowiedź na to pytanie możemy poznać, śledząc historię Penny i Sama. W sposób prawdziwy i uczciwy, "Kontakt alarmowy" skupia się na dwóch niedoskonałych ludziach, którzy mają problemy emocjonalne, z którymi muszą się zmierzyć. To słodka opowieść o więziach, jakie można stworzyć ze wszystkimi osobami dookoła Ciebie, a po przeczytaniu tej konkretnej książki dochodzę do wniosku, że sama stworzyłam takową więź głównymi bohaterami. Polecam ją każdemu."

Tania książka   •   Chodnik literacki   •   Znak


Udostępnij

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed by Blokotek. All rights reserved.